Jak się okazuje nasi mieszkańcy mają powodzenie nie tylko w piłce nożnej. W ostatnim czasie spore sukcesy odnieśli Ryszard BochmOtwartym Pucharze Europy Federacji IBF oraz Sabina Durok w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

W sobotę 28 kwietnia w Bieruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Otwarty Puchar Seniorów Federacji IBF (International Budo Federation). W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z 5 państw – z Ukrainy, Czech, Węgier, Holandii i Polski. Organizatorem zawodów był Wiesław Bigos 10 dan – prezes Stowarzyszenia Big Budo Polska, wiceprezydent IBF.

Nasz mieszkaniec Ryszard Bochm podczas Otwartego Pucharu Europy Federacji IBF zdobył 4 medalejeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy, w czterech konkurencjach. Zdobył także Puchar Najwszechstronniejszego Zawodnika. W jego karierze sportowej to już piąty taki tytuł. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

21 kwietnia w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym organizowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Targi Kielce S.A.

Sabina Durok zdobyła v-ce Mistrzostwo Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym do lat 20. Nie dość, że był to jej debiutowy start, to jeszcze udało się jej poprawić dotychczasowe treningowe wyniki o 20kg.